2 NIEDZIELA ADWENTU – 09 GRUDNIA 2018 r. Drukuj

2 NIEDZIELA ADWENTU – 09 GRUDNIA 2018 r.

1. Z radością informujemy, że nasza parafianka Justyna Cyparska postanowiła wstąpić do sióstr Niepokalanej Matki Wielkiego Zawierzenia w Bliznem. Najbliższej rodzinie dziękujemy za stworzenie warunków dojrzewania powołania zakonnego, zaś parafian prosimy o modlitwę w intencji Siostry Justyny.

2. Dziś Dzień Modlitw w intencjach Kościoła na Wschodzie, po Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc tym Kościołom. Zapraszamy na Msze św. roratnie.

3. We wtorek na Mszy św. o godz. 17.00.  spotkanie grupy „Duchowe Dzieci św. Marcina”. Zapraszamy serdecznie naszych Parafian, którzy pragną poznać i żyć według charyzmatu św. Patrona naszej parafii. Na Mszę św. zapraszamy wszystkie klasy, które przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania od klasy VI począwszy, z dolnej części parafii. Spotkania odbywają się 11 dnia każdego miesiąca.

4. W najbliższą sobotę na mszy św. roratniej w górnej części parafii rozpocznie swoją działalność grupa Duchowe Dzieci św. Józefa Rzemieślnika. Zapraszamy parafian z górnej części parafii oraz wszystkie klasy, które przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania od klasy VI począwszy, z górnej części parafii. Spotkania będą się odbywać 1 dnia każdego miesiąca.

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy modlącej się o trzeźwość; we środę spotkanie Akcji Katolickiej.

6. Prosimy Rodziców, aby zwłaszcza w miesiącach zimowy zatroszczyli się o bezpieczny powrót swoich dzieci do domu po piątkowych spotkaniach oazowych. Trwają one ok 1,5h. Od przyszłego tygodnia młodzież Ruchu Światło-Życie będzie rozprowadzać Kalendarze na rok 2019. Złożone ofiary przeznaczone będą na dofinansowanie ich wyjazdów rekolekcyjnych oraz organizowanie akcje.

7. Do sprzątania kościoła proszeni są parafianie (…). Zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę katolicką.

1 NIEDZIELA ADWENTU – 2 GRUDNIA 2018 r. Drukuj

1. Dziś pierwsza niedziela Adwentu, po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na WSD w Przemyślu. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołom na Wschodzie.

2. Dziś dokonamy błogosławieństwa opłatków. Staropolska tradycja widzi w opłatku symbol przebaczenia, pojednania, zadania sobie trudu stawania się świętym oraz okazywania sobie nawzajem dobroci i miłości. Taką modlitwę rozpoczynany w naszej parafialnej świątyni. Następnie przedstawiciele Rady Parafialnej rozniosą poświęcone opłatki do naszych domów z prośbą, aby każda rodzina podjęła modlitwę oraz wyzwania, które opłatek symbolizuje. W grudniu składamy w kopertach ofiary na służbę kościelną, jak w poprzednich latach po 40 zł. od rodziny. Można złożyć bezpośrednio do przynoszących opłatki. Dla zbierających ofiary i ofiarodawców składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Przysietnicy serdecznie zapraszają na  „Mikołajkowe Wokalne Debiuty”, która odbędzie się dziś o godzinie 14.00 w budynku  naszej szkoły. W programie  wokalne i taneczne występy uczniów. Dodatkowe atrakcje: bogato zaopatrzona kawiarenka, dla dzieci-basen z kulkami, trampolina, tor przeszkód oraz spotkanie ze Świętym Mikołajem. Gościem honorowym uroczystości będzie Ania Dąbrowska - finalistka programu EUROWIZJA JUNIOR 2016.

4. Od jutra rozpoczynamy w naszej parafii Msze św. roratnie o godz. 6.30 w kościele parafialnym i w kaplicy. Zapraszamy do licznego uczestnictwa dzieci, młodzież i dorosłych. Prosimy, aby dzieci przychodziły na poranne Msze św. z lampionami, a także składały wypisane na wyciętych sercach swoje dobre uczynki, poprzez które przygotują swoje serce na przyjście do nich Pana Jezusa.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w kaplicy w czwartek od godz. 16.00., w kościele w piątek od godz. 16.00. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek od godz. 8.00. W pierwszy piątek miesiąca całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym.

6. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszej parafii; w kościele o 7.30 i 17.00, w kaplicy o 9.30 i 17.00. W czasie Mszy św. o godz. 9.30 w kaplicy i 17.00 w kościele dzieci klas trzecich SP otrzymają medaliki. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

7. Do sprzątania kościoła proszeni są parafianie z domów (…).W okresie Adwentu nie przystraja się ołtarza kwiatami, dlatego pieniądze, które składają grupy sprzątające kościół zostaną przeznaczone na zakup kwiatów na święta. Można nabyć Świece Caritas. Ofiary składamy do skarbonki: Pomoc potrzebującym. Prosimy o zaopatrywanie się w prasę katolicką.

8. We środę 5 grudnia o godz.17.00 na brzozowskim rynku odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem. Organizatorzy informują, że Kancelaria św. Mikołaja znajduje się w Brzozowskim Domu Kultury o będzie czynna od poniedziałku do środy w godz. od 8.30 do 16.30. Burmistrz Brzozowa oraz organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w wydarzeniu.