2 NIEDZIELA ADWENTU – 10 GRUDNIA 2017 r. Drukuj

1. Dziś Dzień Modlitw w intencjach Kościoła na Wschodzie, po Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc tym Kościołom. Zapraszamy na Msze św. rorotnie. Dzieci i młodzież gimnazjalna przynoszą każdego dnia prezent dla Maryi w formie wykonanego obrazu: w poniedziałek - jak wyobrażam sobie owoc Ducha Świętego. W pozostałe dni inne obrazy; szczegóły na stronie internetowej parafii i w szkole.

2. Jutro na Mszy św. o godz. 17.00.  spotkanie grupy „Duchowe Dzieci św. Marcina”. Zapraszamy serdecznie naszych Parafian, którzy pragną poznać i żyć według charyzmatu św. Patrona naszej parafii.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy modlącej się o trzeźwość; we środę spotkanie Akcji Katolickiej

4. Do sprzątania kościoła proszeni są parafianie (…). Zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę katolicką.

5. Burmistrz Brzozowa oraz Centrum Medyczne MEDYK z Rzeszowa zapraszają bezpłatny udział w spotkaniach z lekarzami onkologami, które odbędą się w dn. 16 XII 2017 r. w sali konferencyjnej Muzeum Regionalnego w Brzozowie, w godz.: 9.00-11.30-profilaktyka raka piersi; 11.30-14.00- profilaktyka raka jelita grubego;14.00-16.00-profilaktyka szyjki macicy.

1. Zapowiedzi przedślubne:

Artur Telesz, s. Stanisława i Jadwigi Żółkiewicz, ur. 08.10.1979 r. w Brzozowie, zam. Humniska 697, z Beatą Rajchel, c. Romana i Krystyny Krupska, ur. 07.10.1979 r. w Strzyżowie, zam. Przysietnica 200zap. II.

1 NIEDZIELA ADWENTU – 3 GRUDNIA 2017 r. Drukuj

1. Dziś pierwsza niedziela Adwentu, po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Dziś o godz. 14.00. w ZS nr 1 odbędą się "Mikołajkowe Wokalne Debiuty".
W programie wokalne i muzyczne występy uczniów naszej szkoły. Dzieci będą mogły skorzystać z basenu z kulkami, trampoliny, toru przeszkód. Czynne będą również kawiarnia i kuchnia. Gościem honorowym będzie Aleksandra Kędra, uczestniczka programu "Hit Hit Hurra!" Odwiedzi nas również Święty Mikołaj.

2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Za tydzień dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie, zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym Kościołom.

3. W miesiącu grudniu będą zbierane ofiary na służbę kościelną po 40 zł. od rodziny. Ofiary będą zbierane przez rejonowych. Za każdą ofiarę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. Od jutra rozpoczynamy w naszej parafii Msze św. roratnie o godz. 6.30.
w kościele parafialnym i w kaplicy. Zapraszamy do licznego uczestnictwa dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci ze Szkoły Podstawowej przychodzą z lampionami.

5. Dziś dokonamy błogosławieństwa opłatków, czyli modlitwy zanoszonej do Boga, aby nasza wspólnota parafialna otrzymała od Niego pomoc, łaskę do podjęcia wyzwań, jakie zawarte są w symbolu opłatka. Staropolska tradycja widzi w opłatku symbol przebaczenia, pojednania, zadania sobie trudu stawania się świętym oraz okazywania sobie nawzajem dobroci i miłości. Taką modlitwę rozpoczynany
w naszej parafialnej świątyni. Następnie przedstawiciele rady parafialnej rozniosą poświęcone opłatki do naszych domów z prośbą, aby każda rodzina podjęła modlitwę oraz wyzwania, które opłatek symbolizuje.

6. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszej parafii; w kościele o 7.30 i 17.00, w kaplicy o 9.30 i 17.00. W czasie Mszy św. o godz. 17.00. dzieci klas trzecich Szkoły Podstawowej otrzymają medaliki. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Do sprzątania kościoła proszeni są parafianie z domów (…).W okresie Adwentu nie przystraja się ołtarza kwiatami, dlatego pieniądze, które składają grupy sprzątające kościół zostaną przeznaczone na zakup kwiatów na święta.

8. Można nabyć Świece Caritas. Ofiary składamy do skarbonki: Pomoc potrzebującym. Prosimy o zaopatrywanie się w prasę katolicką.

9. Zapowiedzi przedślubne:

Artur Telesz, s. Stanisława i Jadwigi Żółkiewicz, ur. 08.10.1979r. w Brzozowie, zam. Humniska 697, z Beatą Rajchel, c. Romana i Krystyny Krupska, ur. 07.10.1979 r. w Strzyżowie, zam. Przysietnica 200, zap. I.