ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO - 13.01.2019 r. Drukuj

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO - 13.01.2019 r.

1.    Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego. Wraz z dzisiejszą niedzielą kończy się w liturgii okres Bożego Narodzenia. Szopka, choinki, kolędy tradycyjnie towarzyszą nam do 2 lutego.

2.    Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy naszym Parafianom  za każdy przejaw życzliwości wobec nas, Waszych duszpasterzy. Jeżeli są rodziny, do których z różnych względów nie dotarliśmy, a które pragną błogosławieństwa kolędowego prosimy o indywidualny kontakt.

3.    We środę po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy modlącej o trzeźwość.

4.    W piątek (18 stycznia) rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który  zakończy się w piątek (25 stycznia), świętem Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Za udział w nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

5.    W sobotę 19 stycznia wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona naszej archidiecezji. Ks. Paweł zaprasza w sobotę na godz. 16.00 chętnych do scholi z dolnej części parafii.

6.    Dyrekcja, Nauczyciele, Rada Rodziców Zespołu Szkół Nr 1 w Przysietnicy serdecznie zapraszają na „Bal Malucha”,  który odbędzie się w najbliższą sobotę 19 stycznia br. w budynku Przedszkola Samorządowego w Przysietnicy. W programie wiele atrakcji: zabawa przy dźwiękach orkiestry, konkursy z nagrodami, foto-budka. Czynne będą również kawiarnia i kuchnia. Początek godz. 14,00.

7.      Do sprzątania proszeni są parafianie (…). Prosimy o zaopatrywanie się w prasę katolicką.

Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli - 06.01.2019 r. Drukuj

1.    Dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. W naszej parafii niedziela adoracyjna ze zmianą tajemnic różańcowych, czasie Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Składka mszalna przeznaczona jest na misje i WSD.

2.    Dziękujemy Akcji Katolickiej, Kapeli „Przysietczanie”, Nauczycielom i dzieciom z Zespołu Szkół nr 1, zaproszonym Gościom oraz zaangażowanym Parafianom za zorganizowanie spotkania opłatkowego dla Seniorów naszej parafii. Seniorom dziękujemy za przybycie i stworzenie wspaniałej atmosfery w czasie spotkania.

3.    W najbliższą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego, zakończenie liturgicznego okresu Bożego Narodzenia. Szopka, choinki, kolędy tradycyjnie towarzyszą nam do 2 lutego.

4.     W piątek na Mszy św. o godz. 17.00.  spotkanie grupy „Duchowe Dzieci św. Marcina”. Zapraszamy serdecznie naszych Parafian, którzy pragną poznać i żyć według charyzmatu św. Patrona naszej parafii. Na Mszę św. zapraszamy wszystkie klasy, które przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania od klasy VI począwszy, z dolnej części parafii. Spotkania odbywają się 11 dnia każdego miesiąca.

5.    Wizytę duszpasterską tzw. kolędę będziemy kontynuować przez cały tydzień od godz. 15.00. do 20.00, w sobotę od 9.00do 18.00.

6.    Do sprzątania proszeni są parafianie z domów (…). Prosimy o zaopatrywanie się w prasę katolicką