6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2018 r. Drukuj

1. Dziś (11 II) rozpoczynamy modlitwę za naszą Ojczyznę, która będzie się odbywać 11 dnia każdego miesiąca do listopada 2018 roku. W lutym będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele po  Mszy św. o godz. 7.30 do 11.00, kaplicy po Mszy św. o godz. 9.30 do 15.00. Zachęcamy do modlitwy rodzinnej za nasza Ojczyznę. W tym dniu wypada wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W czasie Mszy św.  o godz. 15.00 w kaplicy i  16.30 w kościele modlimy się za chorych z naszej parafii. Prosimy o przywiezienie wszystkich chorych. W kościele spotkanie grupy „Duchowe Dzieci św. Marcina”.

2. W tych dniach w szczególny sposób dziękujemy Panu Bogu za życie, kapłaństwo, proboszczowską i duszpasterską posługę w naszej parafii śp. ks. Prałata Zygmunta Trojnara. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia uroczystości pogrzebowych. Zanośmy nasze modlitwy w jego intencji ufając, że Dobry Ojciec w niebie przyjmie go do siebie.

3. W tym tygodniu wypada Środa Popielcowa. Msze św. w kościele o godz. 7.30 i 17.00; w kaplicy o godz. 9.30 i 17.00. W Mszach św. przedpołudniowych uczestniczą dzieci i młodzież naszych Szkół. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przygotowujemy się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 – go. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. W bocznym ołtarzu (w kościele przy obrazie Jezusa Miłosiernego, w kaplicy św. Józefa) została wystawiona Księga Trzeźwości. Wszystkich zachęcamy do podjęcia abstynencji przynajmniej w okresie Wielkiego Postu i złożenia wpisu, jako świadectwa trzeźwości. Zachęcamy do postu i modlitwy za osoby uzależnione.

4. W piątek pierwsza Droga Krzyżowa zarówno w kościele jak i w kaplicy o godz.17.00., a po niej Msza święta.

5. W najbliższą niedzielę pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W kaplicy o godz.14.30, a w kościele o 16.00. Po nabożeństwie w kaplicy i kościele Msza święta.

6.   Do sprzątania proszeni są parafianie (…). Prosimy o zaopatrywanie się w prasę katolicką. Można składać ofiary w kopertach po 40 zł. na ogrzewanie naszych świątyń.

5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.02.2018 r. Drukuj

1. Dziś w naszej parafii niedziela adoracyjna ze zmianą tajemnic różańcowych. Składka mszalna przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

2. W najbliższą niedzielę (11 II) rozpoczynamy modlitwę za naszą Ojczyznę, która będzie się odbywać 11 dnia każdego miesiąca do listopada 2018 roku. W lutym będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele po  Mszy św. o godz. 7.30. do 11.00., kaplicy po Mszy św. o godz. 9.30. do 15.00. Zachęcamy do modlitwy rodzinnej za nasza Ojczyznę. W tym dniu wypada wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W czasie Mszy św.  o godz. 15.00. w kaplicy i  16.30. w kościele modlimy się za chorych z naszej parafii.  Prosimy o przywiezienie wszystkich chorych. W kościele spotkanie grupy „Duchowe Dzieci św. Marcina”.

3. Do sprzątania proszeni są parafianie (…). Prosimy o zaopatrywanie się w prasę katolicką.

4. Od przyszłej niedzieli można składać ofiary w kopertach po 40 zł. na ogrzewanie naszych świątyń. Kopertę prosimy podpisać: ofiara na ogrzewanie, imię i nazwisko, numer domu. Za każdą ofiarę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Zapowiedzi przedślubne:

Mirosław Duplaga, stanu wolnego, s. Andrzeja i Zuzanny Dereń, ur. 06.10.1987 r. w Przysietnicy, zam. Przysietnica 82, z Justyną Fudali, stanu wolnego, c. Józefa i Anny Cielecka, ur. 19.05.1996 r. w Przemyślu, zam. Hucisko Nienadowskie 89, zap. II.