4. Niedziela Wielkanocy 12.05.2019 r. Drukuj

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Dziś w kaplicy dzieci klasy III Szkoły Podstawowej nr 2. będą przeżywać Pierwszą Komunię św., we wtorek Rocznica I Komunii św. dzieci ze SP nr 2. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych złożyli dar ołtarza na cele naszych świątyń, w dolnej części parafii ofiarę w kwocie 1 tyś. zł, w górnej 700 zł. Składamy Bóg zapłać.

2. Jutro Rocznica I Komunii św. dzieci ze SP nr 1; w kościele parafialnym  pierwsze nabożeństwo fatimskie. Tegoroczną serię nabożeństw poprowadzi ks. Paweł Biernat, nasz wikariusz. Zapraszamy dzieci z całej parafii (pierwszokomunijne i przeżywające Rocznicę I Komunii w strojach), przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, młodzież, parafian z dolnej i górnej części parafii.

3. We środę w czasie Mszy św. o godz. 18.00 młodzież z naszej parafii otrzyma sakrament bierzmowania z rąk ks. abpa Adama Szala. Spowiedź św. we wtorek o godz. 17.00.

4. We czwartek św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i Akcji Katolickiej, dzień imienin naszego wikariusza ks. Andrzeja.

5. Prosimy o zaopatrywanie się w prasę katolicką. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Na ten tydzień są proszeni parafianie (…).

6. W dn. 13 maja (środa) odbierane będą odpady wielkogabarytowe, wystawiane do godz. 7.00. Można również składać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny przy Domu Strażaka, który zostanie zabrany od godz. 10.00 do 17.00.

7. Pan Sołtys informuje, że w dn. 14 maja (czwartek) do w biurze sołtysa, w godz. od 10.00 do 14.00 pobierana będzie należność podatku rolnego, leśnego i podatku od nieruchomości oraz opłata za gospodarowanie należność odpadami komunalnymi. Biuro Sołtysa jest czynne w każdy poniedziałek w godz. od 16.00 do 18.00.

8. Zachęcamy do przyjazdu na Piknik rodzinny w dniu 19 maja br. Prosimy o zabranie ze sobą wiktuałów i napojów potrzebnych na ognisko. Zapraszamy również dzieci i młodzież do udziału
w Rekolekcjach w Heluszu 14-16 czerwca (piątek-niedziela). Hasło rekolekcji brzmi: „Chcę widzieć Jezusa”.

9. ARiMR informuje, że wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich można składać do 15 maja.

Zapowiedzi przedślubne:

Szymon Starzak zam.w Wesołej, z Karoliną Szczepek zam. w Przysietnicy, zap. II.

Konrad Rzepka zam. w Przysietnicy, z Barbarą Szala zam. w Błażowej Dln., zap.II.

Marcin Birecki zam. w Przysietnicy, z Moniką Zanik zam. w Izdebkach, zap. I.

Dominik Szałajko zam. w Przysietnicy, z Pauliną Bąk zam. w Przysietnicy, zap. I.

3. Niedziela Wielkanocy 05.05.2019 r. Drukuj

1.      Dzisiaj w naszej parafii niedziela adoracyjna ze zmianą tajemnic różańcowych, rozpoczynamy w Kościele Tydzień Biblijny. Składka mszalna przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Dziś na sumie dzieci klasy III Szkoły Podstawowej nr 1 będą przeżywać Pierwszą Komunię św., a w poniedziałek 13 maja dzieci kl. IV SP nr 1 będą przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii św.

2.      We wtorek spotkanie grupy modlącej się o trzeźwość, we środę Uroczystość św. Stanisława bpa i męcz., Patrona Polski. W modlitwie polecamy wszystkich solenizantów z bp. Stanisławem na czele. Spotkanie Akcji Katolickiej.

3.      W piątek od godz. 17,00 w kaplicy pierwsza spowiedź dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii św., Rocznicy I Komunii, młodzieży bierzmowanej z górnej części parafii, ich rodziców i krewnych. W sobotę spotkanie grupy Duchowe Dzieci św. Marcina.

4.      W najbliższą niedzielę dzieci klasy III Szkoły Podstawowej nr 2. będą przeżywać Pierwszą Komunię św., w czasie Mszy św. o godz. 9.30 w kaplicy, we wtorek 14 maja dzieci kl. IV SP nr 2 będą przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii św.

5.      Prosimy o zaopatrywanie się w prasę katolicką. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Na ten tydzień są proszeni parafianie (…).

6.      Zakończyła się Świąteczna Akcja „Pomagam”. Młodzież i dorośli
w formie wolontariatu dotarli z pomocą, modlitwą i uśmiechem do pensjonariuszy: Szpitala w Rzeszowie, Domu Spokojne i Caritas w Brzozowie, podopiecznych domowego hospicjum DAR-MED., chorych i samotnych osób w domach oraz innych miejsc. Dla zobrazowanie skali przedsięwzięcie samych koszyków wielkanocnych było więcej jak pół tysiąca. Osobom indywidualnym, Kołu Gospodyń Wiejskich, młodzieży składamy serdeczne Bóg zapłać! Zebraliśmy wzruszające świadectwa osób, które były zbudowane niesioną pomocą i są nam wszystkim wdzięczne.

7.      Rodziny z naszej parafii zapraszamy również na piknik rodzinny przy Willi Ojców Jezuitów w Orzechówce, który odbędzie się w dniu 19 maja (niedziela) od godz. 15. Organizatorzy zapewniają liczne atrakcje, konkursy, zabawy integracyjne, radosny śpiew przy ognisku, a także medal dla najbardziej wysportowanej Rodziny.

8.       W dniach 14-16 lipca (piątek-niedziela) w Heluszu organizowane są Rekolekcje dla klas od III SP do III Gim. Zapisy u Ks. Andrzeja do 26 maja br. Koszt 130 zł. zawiera przejazd autokarem w obie strony, opłacenie ośrodka rekolekcyjnego wraz z wyżywieniem oraz drobne upominki dla uczestników. Przy zgłoszeniu należy uiścić 65 zł. zaliczki. Zapraszamy dzieci i  młodzież z naszej parafii.