33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 listopada 2018 r. Drukuj

1.    Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia naszej parafialnej uroczystości odpustowej i koncertu z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny.

2.    Panu Dyrektorowi Zespołu Szkół nr 1 w Przysietnicy Wiesławowi Pałce oraz pracownikom i uczniom naszej szkoły dziękujemy za organizację pięknej uroczystości poświęcenia pomnika ofiar bitwy w czasie I Wojny Światowej. Dziękujemy zaproszonym gościom z ks. abp. Adamem na czele i naszym parafianom za modlitewne przeżywanie tej uroczystości.

3.       Dziękujemy młodzieży zbierającej ofiary i ofiarodawcom za zbiórkę na cmentarzu, która zostanie przeznaczona na remont naszych organów. Zebrano 3420 zł.

4.    W niedzielę za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Emaus.

5.    W dn. 30 listopada – 02 grudnia 2018 r. w willi oo. Jezuitów w Orzechówce odbędzie się drugi stopień ćwiczeń duchowych poświęconych nauce przygotowywania duchowych lekarstw, według receptury   starożytnego Kościoła, których głównymi składnikami są cnoty. Będziemy zatem się uczyć rozpoznawać je i uprawiać w naszej duszy. Zamierzamy również pod przewodnictwem świętych specjalistów od chorób duchowych odkrywać uzdrowieńcze zdroje naszej duszy i korzystać z nich. Chętnych zapraszamy! Początek w piątek o godz. 20.00, zakończenie w niedzielę ok. 14.00. Zapisy do 28 listopada (środa) na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .   Pozostałe sesje odbędą się w następujących terminach: 15-17 marzec 2019 r.; 31 maj-02 czerwiec 2019 r.

6.    Do sprzątania kościoła proszeni są parafianie z domów (…). Zachęcamy do zaopatrywania się w prasę katolicką.

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 listopada 2018 r. Drukuj

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 listopada 2018 r.

Uroczystość św. Marcina z Tours bpa, patrona parafii

1.   Witamy serdecznie w naszej parafii ks. Pawła Biernata, który w dniu św. Marcina rozpoczyna posługę duszpasterską w naszej parafii. Życzymy mu błogosławieństwa Boga, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa naszego świętego Patrona.

2.   Dziś po wieczornej Mszy św. odbędzie się koncert z okazji stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy.

3.   W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości Polski 14 listopada (środa) będziemy gościć w naszej parafii ks. abpa Adama Szala, który o godz. 9.00 odprawi Mszę św. w kościele parafialnym. Następnie w procesji przejdziemy na nasz parafialny cmentarz, gdzie ks. abp Adam dokona poświęcenia pomnika ofiar bitwy, która miała miejsce w Przysietnicy, w maju 1915 roku w czasie I Wojny Światowej. Pomnik został odnowiony staraniem Pana Wiesława Pałki, Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Przysietnicy. Z cmentarza udamy się do Szkoły na okolicznościową akademię przygotowaną przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły. We środę po wieczornej Mszy św. spotkanie grupy modlącej się o trzeźwość.

4.   Do sprzątania kościoła proszeni są parafianie (…). Zachęcamy do zaopatrywania się w prasę katolicką.