28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 PAŹDZIERNIKA 2018 r. Drukuj

28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 PAŹDZIERNIKA 2018 r.

1. Dziś obchodzimy Dzień Papieski. Ofiary do puszek przeznaczone są na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny w Kościele. W najbliższą niedziele odbędzie się liczenie wiernych.

2. We wtorek 40 – rocznica wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II, także rocznica święceń biskupich ks. abp. Józefa Michalika

3. We czwartek św. Łukasza, modlimy się w intencji służby zdrowia, w piątek bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

4. W sobotę  pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom do Archikatedry.

5. W najbliższą sobotę i niedzielę uroczystości związane z ustanowieniem Bazyliki Mniejszej w Brzozowie, szczególy na plakacie

6. Do sprzątania kościoła prosimy parafian (…). Zachęcamy do zaopatrywania się w prasę katolicką. Kartki wspominkowe znajdują się na stoliku z prasą.

27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 07 PAŹDZIERNIKA 2018 r. Drukuj

27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 07 PAŹDZIERNIKA 2018 r.

1.    Dziś z racji liturgicznego wspomnienia MB Różańcowej na Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00 dzieci klas trzecich przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają różańce. Składka mszalna przeznaczona jest na WSD w Przemyślu. Od poniedziałku Msze św. wieczorne o godz. 17.00.

2.    We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy modlącej się o trzeźwość; we środę spotkanie Akcji Katolickiej.

3.    We czwartek spotkanie Duchowych Dzieci św. Marcina. Uczniowie klasy VI SP nr 1 otrzymają Indeksy Formacji Katolickiej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Przypominamy rodzicom i przygotowującym  się do przyjęcia tego sakramentu, że istotą pierwszych piątków miesiąca jest komunia św. wynagradzająca za zniewagi wyrządzone NSPJ. W sobotę 13 października ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się o godz. 17.00.

4.    W najbliższą niedzielę Dzień Papieski,  zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętamy w modlitwie o pracownikach oświaty.

5.    Do sprzątania kościoła prosimy parafian (…). Zachęcamy do zaopatrywania się w prasę katolicką.

6.    Dziękujemy Panu Burmistrzowi Józefowi Rzepce za bezinteresowne usunięcie uschłego drzewa na naszym cmentarzu. Straży Państwowej za wycięcie drzewa, Policji i naszej OSP za zabezpieczenie drogi. Bóg zapłać.

7.    W dn. 19-21 października odbędą się rekolekcje trzeźwościowe w Miejscu Piastowym, szczegóły w gablotce.