UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 08.05.2016 r. Drukuj

1. Dziś na sumie dzieci klasy III Szkoły Podstawowej nr 1. będą przeżywać Pierwszą Komunię św. Dziś zbiórka do puszek na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze.

 

2. W tym tygodniu przeżywamy Nowennę przed święceniami kapłańskimi i przed Uroczystością Zesłania Ducha św. Święcenia kapłańskie, w czasie których nasz parafianin dk. Piotr Gosztyła otrzyma godność kapłańską będą miały miejsce w sobotę o godz. 10.00. w archikatedrze przemyskiej. W naszej parafii w przyszłą niedzielę na sumie odbędzie się Msza św. prymicyjna ks. Piotra. Zachęcamy do modlitwy i udziału w tych uroczystościach.

 

3. W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława bpa i męcz., Patrona Polski. W modlitwie polecamy wszystkich solenizantów z bp. Stanisławem na czele.

 

4. We wtorek spotkanie grupy modlącej się o trzeźwość, we środę spotkanie Akcji Katolickiej, w sobotę święto św. Macieja Apostoła.

 

5. We czwartek o godz. 17.00. spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z ks. Dziekanem. W zakrystii można się zapisywać na koncert Jednego Serca jednego Ducha, który się odbędzie w Boże Ciało w Rzeszowie.

 

6. W piątek pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Tegoroczną serię nabożeństw poprowadzi ks. Andrzej Kuś, proboszcz z Humnisk. Zapraszamy w strojach komunijnych dzieci Pierwszokomunijne z całej parafii, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, parafian z dolnej i górnej części parafii.

 

7. Prosimy o zaopatrywanie się w prasę katolicką. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Na ten tydzień są proszeni parafianie z domów od nr 861 do 873.

 

 

8. W dn. 21 maja (sobota) odbędzie się w Korczynie Droga Krzyżowa z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i zniewoleń. Rozpoczęcie o godz. 11.00.

 

9. Sołtys sołectwa Przysietnica informuje, że w dn. od 10 maja (wtorek) do 14 maja (sobota) w biurze sołtysa, w godz. od 13.00 do 17.00 pobierana będzie należność II raty podatku rolnego i podatku od nieruchomości. W dn. 18 maja (środa) o godz. 17.00. w Domu Strażaka w Przysietnicy odbędzie się zebranie wiejskie. Organizatorzy zapraszają mieszkańców