ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 15.05.2016 r. Drukuj

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny. Dziś możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne i publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Na sumie Msza św. prymicyjna ks. Piotra Gosztyły.

 

2. Jutro Święto Matki Kościoła. Przed południem porządek Mszy św. niedzielny. Po południu Msze święte w kościele i w kaplicy o godz. 18.00.

 

3. We wtorek w czasie Mszy św. o godz. 18.00. młodzież gimnazjalna z naszej parafii otrzyma sakrament bierzmowania przez posługę ks. bpa Stanisława Jamrozka. Spowiedź młodzieży, rodziców i krewnych w poniedziałek od godz. 17.00.

 

4. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do stanu kapłańskiego.

 

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

 

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia Mszy św. Prymicyjnej ks. Piotra oraz przyjęcia gości w SZ nr 1 w Przysietnicy. Dziękujemy Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie kościoła i obejścia wokół niego, jak również  wszystkim, którzy bezinteresownie poświęcili swój czas i talent dla uświetnienia tych uroczystości. Rodzicom dziękujemy za dar ołtarza na rzecz naszej parafii; puszki na komunikanty w kaplicy i ofiary w kwocie 1 tyś. zł. na pozłocenie tabernakulum w kościele. Księdzu Piotrowi i dzieciom pierwszokomunijnym życzymy wzrostu duchowego i trwania w łasce Bożej.

 

7. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po wieczornej Mszy św. proszeni są rodzice bierzmowanych, w sobotę parafianie z domów od nr 874 do 882. Na stoliku jest  do zakupienia tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

 

8. W sobotę o godz. 9.30. spod lasu, autokarowy wyjazd na drogę krzyżową do Korczyny. Zapisy u p. Mariana Rzepki i Józefa Bąk do czwartku. Cena biletu 12 zł.