UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ - 22.05.2016 r. Drukuj

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.

2. Dziękujemy Rodzicom młodzieży bierzmowanej za przygotowanie kościoła i obejścia wokół niego, jak również  wszystkim, którzy bezinteresownie poświęcili swój czas i talent dla uświetnienia tej uroczystości. Rodzicom dziękujemy za dar ołtarza na rzecz ks. biskupa i naszej parafii. Młodzieży bierzmowanej życzymy wzrostu duchowego i trwania w łasce Bożej.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. W tym roku procesja będzie z kościoła parafialnego do kaplicy. Porządek Mszy świętych: w kościele o godz. 9.00. a po niej procesja eucharystyczna. Po zakończeniu procesji Msza święta w kaplicy. Po południu będzie tylko Msza św. w kościele o godz. 16.30. Mszy świętej w kaplicy o godz. 15.00. nie będzie. Do uczestnictwa w procesji zapraszamy wszystkich parafian.  W tym roku o przygotowanie ołtarzy prosimy Rodziny z kolejnych numerów domów: ołtarz pierwszy (przy Zespole Szkół nr 1): numery 818-868; ołtarz drugi (przy budynku Koła Gospodyń): numery 718-767; ołtarz trzeci (przy budynku Straży Pożarnej): numery 768-817; ołtarz czwarty (w pobliżu kaplicy): numery 668-717. Prosimy, aby przygotowanie ołtarzy potraktować jako świadectwo naszej wiary i miłości do Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy Parafian, aby zadbali o wykoszenie trawy przy drodze, a także o wystrojenie domów obrazami religijnymi wzdłuż trasy procesji. Zapraszamy Strażaków o pomoc w sprawach organizacyjnych, kapelę Przysietczanie do ubogacenia procesji od strony muzycznej, dziewczynki do sypania kwiatów oraz młodzież do niesienia figur i obrazów, chętnych o zaangażowanie się w prace wokół wspomnianej uroczystości. W oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne będą po wieczornych Mszach świętych. W niedzielę w kościele procesja po Sumie, a w kaplicy po Mszy św. o godz. 9.30. Próba rodziców i dzieci sypiących kwiaty w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w kaplicy, we środę w kościele.

4. Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak organizuje zbiórkę pieniędzy dla dzieci ubogich w dn. 30.05-05.06 na terenie gminy Brzozów.

5. Do sprzątania kościoła są proszeni parafianie z domów od nr 885 do ul. Boh. II Wojny Św.. Na stoliku jest  do zakupienia tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny.