9 NIEDZIELA ZWYKŁA 29.05.2016 r. Drukuj

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych. Zakończenie oktawy w czwartek, poświęcenie wianków oraz błogosławieństwo dzieci. Za tydzień w naszej parafii niedziela adoracyjna ze zmianą tajemnic różańcowych.

2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w kaplicy w czwartek od godz. 17.00; w kościele w piątek od godz. 17.00. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00. W tym dniu

3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, święto patronalne czcicieli NSPJ. W naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu; można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia pod zwykłymi warunkami. W tym dniu przypada również Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie kapłanów; nie obowiązuje post.

4. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, święto patronalne czcicieli NSNMP.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Ciała: Rodzinom przygotowującym ołtarze, policji, naszym strażakom, orkiestrze, chórowi, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom, młodzieży niosącej obrazy i figury religijne, parafialnym fotografom, służbie liturgicznej ołtarza, panom kościelnym i organiście, wszystkim gościom i parafianom za piękne świadectwo wiary i każdy gest na rzecz uczczenia Boga obecnego wśród nas. Zapraszamy do włączenia się w duchowe doświadczenie oktawy Bożego Ciała, którą uroczyście zakończymy w czwartek, w czasie Mszy św. wieczornych z błogosławieństwem dzieci i poświęceniem wianków.

6. Szkoła Muzyczna I stopnia w Dydni ogłasza nabór na rok szkolny 2016/17. Szkoła prowadzi nieodpłatnie naukę gry na instrumentach w cyklu 6-letnim dla dzieci i 4–letnim dla młodzieży. Zapisy odbędą się 3 czerwca 2016 r. w godz. 13:00 - 18:00 w budynku szkoły.

7. Do sprzątania kościoła są proszeni parafianie mieszkający od numeru 3 do numeru 15. Na stoliku jest do zakupienia tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny.