8 NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.03.2019 r. Drukuj

1.      Dziś w naszej parafii niedziela adoracyjna ze zmianą tajemnic różańcowych. Jutro ks. Paweł zaprasza do Kościoła Parafialnego Rodziców młodzieży z obu części Parafii, która w tym roku przyjmie Sakrament  bierzmowania na Mszę św. oraz spotkanie.

2.      W tym tygodniu wypada Środa Popielcowa z obrzędem posypania głów popiołem. Msze św. w kościele o godz. 7.30 i 17.00; w kaplicy o godz. 9.30 i 17.00. W Mszach św. przedpołudniowych uczestniczą dzieci i młodzież naszych Szkół. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przygotowujemy się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 – go. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. W bocznym ołtarzu (w kościele przy obrazie Jezusa Miłosiernego, w kaplicy św. Józefa) została wystawiona Księga Trzeźwości. Wszystkich zachęcamy do podjęcia abstynencji przynajmniej w okresie Wielkiego Postu i złożenia wpisu, jako świadectwa trzeźwości. Zachęcamy do postu i modlitwy za osoby uzależnione. We środę po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy modlącej się o trzeźwość.

3.      W piątek pierwsza Droga Krzyżowa w kościele i w kaplicy o godz.17.00, a po niej Msza święta. Z racji Dnia Kobiet polecamy modlitwie wszystkie Panie w naszej parafii.

4.       W najbliższą niedzielę pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W kaplicy o godz.14.30, a w kościele o 16.00. Po nabożeństwie w kaplicy i kościele Msza święta.

5.      W Wielkim Poście w kościele parafialnym, w piątki i w niedziele, po Mszy św. wieczornej, będą się odbywać spotkania w ramach katechez przedmałżeńskich. W spotkaniach tych mogą uczestniczyć osoby od  pierwszej klasy szkoły średniej wzwyż, które mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa.

6.      Zachęcamy młodzież, która ukończyła 15 rok życia może się wybrać na SMAP. Spotkanie Młodych w tym roku odbędzie się w Dukli w dniach 12-14 kwietnia. Zgłoszenia przyjmuje do czwartku  ks. Andrzej lub Animatorzy. Koszt wyjazdu ok. 80 zł.

7.      W dn. 22 do 24 marca w Miejscu Piastowym odbędą się Rekolekcje Trzeźwościowe.

8.      W dn. 15-17 marca w ośrodku oo. Jezuitów w Orzechówce odbędzie trzecia seria rekolekcji o cnotach. Początek w piątek o godz. 20.00, zakończenie w niedzielę ok. 14.00, zapisy do środy. Szczegóły na stronie parafialnej. Zapraszamy parafian.

9.      Spotkanie Kręgu biblijnego w sobotę o godz. 18:00.

10. Do sprzątania proszeni są parafianie (…). Prosimy o zaopatrywanie się w prasę katolicką. Dziękujemy za ofiary składane na ogrzewanie naszych świątyń.