strona parafii- gora
5 Niedziela Wielkiego Postu – 07 kwietnia 2019 r Drukuj

5 Niedziela Wielkiego Postu – 07 kwietnia 2019 r.

1. Jesteśmy w trakcie trwania rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii. Dzisiaj Gorzkie Żale w kaplicy o godz.14.30, w kościele o godz. 16.00. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli krzyże pozostają zasłonięte aż do liturgii Wielkiego Piątku. Dzisiaj wybory Sołtysa.

2. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Na sumę dzieci ZS nr 1 przynoszą palmy. Dziś zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.

3. W poniedziałek w Kaplicy i wtorek we wtorek w Kościele o godz. 15.30 odbędzie się próba dla dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Próby potrwają ok. 1 godz.; we środę spotkanie grupy modlącej się o trzeźwość i Akcji Katolickiej.

4. piątek kościele i kaplicy o godz. 18.00 Droga Krzyżowa, a po niej Msza św. W tym dniu rozpocznie się Archidiecezjalne Spotkanie Młodych w Dukli. Spotkanie organizacyjne w Kościele w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

5. Do sprzątania proszeni są parafianie (…). Prosimy o zaopatrywanie się w prasę katolicką. Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie kościołów i ofiary na kwiaty do Bożego grobu.

6. Można nabyć paschaliki i baranki wielkanocne składając ofiarę na cele Caritas.

 

Zapowiedzi przedślubne:

Rafał Gurgacz zam. w Brzozowie, z Emilią Duplaga zam. w Przysietnicy, zap. I