strona parafii- gora
16 NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 LIPCA 2019 r. Drukuj

 

1.    Pragniemy podziękować Bogu, że w czasie wakacyjnego odpoczynku wielu naszych parafian korzysta z różnych form doskonalenia duchowego. Nasza młodzież uczestniczy w rekolekcjach wakacyjnych, nasi parafianie uczestniczyli na Jasnej Górze w modlitwie Rodziny Radia Maryja, gdzie zgromadziło się ok. 100 tyś ludzi, inni wędrowali w Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, od wtorku do niedzieli grupa naszych parafian będzie uczestniczyć w rekolekcjach w Zwierzyniu, gdzie podejmą trud uprawy cnót na gruncie swojej duszy, wielu naszych parafian podejmuje indywidualne formy rozwoju duchowego. Niech w tych wszystkich dziełach Bóg będzie uwielbiony, zaś Matka Najświętsza i święci nasi Patroni je wspierają.

2.    Dziś z racji wspomnienia św. Krzysztofa błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Zbiórka do puszek na środki transportu dla polskich misjonarzy. Bratu Zdzisławowi dziękujemy za piękne świadectwo jego wiary.

3.    Jutro 22 lipca św. Marii Magdaleny – uroczystość odpustowa w naszej parafii. W kościele parafialnym porządek Mszy świętych niedzielny. W kaplicy Msza św. w dzień odpustu będzie tylko o godz. 15.00. Uroczystą sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi ks. Łukasz Sowa, nasz były wikariusz.

4.    W piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00.

5.    Ojcowie Franciszkanie z Kalwarii Pacławskiej proszą o wsparcie na prace remontowe przy sanktuarium i dróżkach. Będzie to można uczynić za tydzień składając ofiary do puszek.

6.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła, a na ten tydzień proszeni są parafianie (…). Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej.