18 NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 SIERPNIA 2019 r. Drukuj

1.    Dziś w naszej parafii niedziela adoracyjna ze zmianą tajemnic różańcowych. Taca mszalna przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji. Za tydzień składka w kopertach na zaplanowane na ten rok prace.

2.    We wtorek Święto Przemienienia Pańskiego, w piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy, w najbliższą niedzielę spotkanie Duchowych Dzieci św. Marcina.

3.    Do sprzątania kościoła proszeni są parafianie (…). Zachęcamy do zaopatrywania się w prasę katolicką.

4.    Informujemy Parafian, że z ofiar wiernych dokonaliśmy renowacji naszego tabernakulum, czyli dekonstrukcji, odczyszczenia każdego elementu, posrebrzenia i pozłocenia. Koszt prac wyniósł 6 tyś. 500 zł. Ofiary indywidualne 4 tyś. 950 zł. Pozostałe ofiary: rodzice dzieci przystępujących do Komunii św. i rodzice przystępujących do sakramentu bierzmowania, jak również ofiara z rejonu przygotowującego parafialne dożynki. Ponieważ pozostały pieniądze postanowiliśmy pozłocić dużą puszkę na komunikanty. Koszt wyniesie 900 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

5.    W niedzielę 18 sierpnia na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy obchodzić dożynki parafialne. Prosimy o przygotowanie oprawy tej uroczystości Parafian od numeru  800, ul. Boh. II Wojny Światowej i ul Wiosennej. Dziękujemy Parafianom z rejonu 601 do 700, za ofiarę na cele Parafii w kwocie 300 zł, za wieniec dożynkowy.