Ładowanie...
Image
© by ParafiaPrzysietnica.pl

Dobry Pasterz


Największy mistyk wśród apostołów - św. Jan - w centrum swojej Ewangelii umieszcza obraz Jezusa jako Pasterza. W tym roku pragniemy naszym Parafianom przybliżyć ten obraz. Mamy za sobą pierwszą sesję, której katechez można odsłuchać na naszej stronie. Przed nami kolejne spotkanie. Zapraszamy do uczestniczenia w nim! W Mszach św. i nabożeństwach, do wsłuchania się w katechezy, trwania na modlitwie, i tak zwyczajnie rozmawiania ze sobą.

Jezus jest Pasterzem

W najbliższą sobotę i niedzielne przedpołudnie nasi Parafianie będą mieli możliwość uczestnictwa w drugiej sesji rekolekcji ukazujących Jezusa Dobrego Pasterza. Kiedy kapłan na zakończenie Mszy św. mówi: Idźcie w pokoju Chrystusa, to Jezus staje przed każdym z nas i pragnie nas zaprowadzić w duchowe przestrzenie. Najpierw zostanie nam ukazana przestrzeń zbawienia ważna dla wszystkich, którzy liczą w życiu tylko na siebie i układy, takie „Zosie Samosie”. Jezus uczy nas w tej przestrzeni mądrością naszych przodków: „bez Boga, ani do proga”. Niezwykle ważny czas to Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie osoby ludzkiej. Następnie odkryje przed nami Jezus twarze tajnych współpracowników diabła, którzy rozbijają Kościół od wewnątrz, ale też wskaże drogi, którymi możemy dotrzeć do tych, którzy się zagubili. W niedzielę zobaczymy ludzi, którzy wierzą w Chrystusowy Kościół, gdyż zostali wtajemniczeni, przechodząc przez bramę o nazwie Jezus. Serdecznie zapraszamy! Ks. Proboszcz

Sesja druga - program

Sobota 10 XII 2022 r.

9.00 - Zawiązanie wspólnoty

9.30 - Katecheza, ks. Jan Smoła - Jezus Dobry Pasterz wyprowadza, staje na czele i prowadzi swoje owce w przestrzeń zbawienia (J 10, 4-6)

10.15 - Kawa czy herbata

10.45 – Namiot Spotkania

11.15 - Zwyczajne rozmowy

12.15 -  Czas wolny

- Adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy, dla chętnych)

15.00 - Katecheza, ks. Jan Smoła - Jezus Dobry Pasterz przestrzega przed obcymi, złodziejami, rozbójnikami, najemnikami (J10,5.8.10.12-13)

15.45 - Zwyczajne rozmowy

17.00  - Msza św. - homilia, ks. Paweł Biernat

- Jezus szuka zagubionych owiec (J 10, 16-17)

- Nabożeństwo, podejmiemy w nim modlitwę skierowaną do Jezusa Dobrego Pasterza, Zbawiciela człowieka o uzdrowienie sfery cielesnej, psychicznej i duchowej osoby ludzkiej.

Niedziela 11 XII 2022 r.

9.00 - Zawiązanie wspólnoty

9.30  - Katecheza, ks. P. Biernat - Jezus bramą dla owiec (J 10,7-9)

10.15 - Zwyczajne rozmowy

11.00 - Msza św.

- Homilia, ks. Paweł Biernat – „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, aktualne wyzwania dla pasterzy

Wyświetlenia artykułu: 1041
(naliczane od 08.05.2020 12:17)