Jezus Dobry Pasterz - czwarta seria rekolekcyjna w naszej parafii

Czwarta sesja rekolekcji w naszej parafii związana jest z uroczystością Zesłania Ducha Św. Przybliżymy sobie Jezusa, który jako Zwycięski Pasterz wprowadza nas w przestrzeń Ducha Św. Zostaną nam również wyjaśnione dwie praktyki życia duchowego. Pierwsza to Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Św. Pierwsze takie czuwanie miało miejsce w jerozolimskim wieczerniku i trwało od Wniebowstąpienia Pańskiego, aż do trzeciej godziny dnia Pięćdziesiątnicy (Dz 2, 15), czyli godz. dziewiątej przed południem, wg naszej rachuby czasu. Czuwanie jest oczekiwaniem na Zesłanie Ducha Świętego, które dokonuje się teraz, wszędzie i w każdym miejscu, również w naszej parafialnej świątyni. Druga praktyka związana jest, ze świadectwem – opowieścią. Wyprawa nabiera sensu, kiedy się z niej powraca i zaczyna ją komuś opowiadać. Wcześniej jest tylko osobistym doświadczeniem wędrowca; na pewno rozwijającym, ale wszystko to marność, jeśli nie posłuży innym. Zatem każde doświadczenie duchowe powinno być opowiedziane innym w formie świadectwa. Inny wymiar tej sesji związany jest z uroczystością Bożego Ciała. Ukazany zostanie Jezus Dobry Pasterz, który daje nam pokarm (J 10,9), w postaci chleba powszedniego, o który prosimy każdego dnia w modlitwie Ojcze nasz, również ten, który zasila nasze siły wewnętrzne (gr. psyche), ale przede wszystkim pokarm dla naszej duszy, Ciało i Krew Jezusa, który ma w sobie moc przemiany naszego życia. Zapraszamy wszystkich.

Jezus jest Pasterzem, czwarta sesja rekolekcji w Przysietnicy

Sobota 27 V 2023 r.

15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

15.15 - Zawiązanie wspólnoty

15.30 - Katecheza, Zwycięski Pasterz wprowadza nas w przestrzeń Ducha Św.

16.15 - Rozmowy w grupach

17.00 - Kolacja

18.00 - Msza św.

- Homilia

- Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Św.

Niedziela 28 V 2023 r.

9.00 - Zawiązanie wspólnoty

9.15  - Katecheza, Jezus Dobry Pasterz daje nam pokarm (J 10,9)

10.00 - Indywidualne rozmowy