Kolęda w naszej Parafii

Boże Narodzenie AD 2021

Domowa liturgia „Wieczoru kolędowego”

Dzień kolędy składa się z dwóch części: Mszy św. w kościele i celebracji w rodzinie.

Część I      Msza Święta w kościele

W tym roku zapraszamy mieszkańców poszczególnych domów na Mszę  św. do naszego kościoła / kaplicy w wyznaczonych terminach. Na zakończenie Mszy św. odmówimy modlitwę nad zebranymi i pozostałymi w domach mieszkańcami, zwłaszcza chorymi i udzielimy indywidualnego błogosławieństwa. Jeśli ktoś nie ma w domu wody świeconej, to proponujemy, aby przynieść wodę w małej buteleczce do kościoła która zostanie poświęcona. Po przyjściu po Mszy św. do domu organizujemy spotkanie w rodzinie.

Część II     Celebracja w rodzinie

Kolędowy wieczór zaplanujcie tak, aby mogli uczestniczyć w nim wszyscy domownicy. Ustalcie wcześniej ze wszystkim członkami swojej rodziny dokładną godzinę wspólnej kolędy.

Cała Liturgia Domowa do pobrania tutaj.
LITURGIA DOMOWA