PARAFIALNY TYDZIEŃ MODLITW ZA CHORYCH

W środę przypada wspomnienie liturgiczne św. Błażeja, męczennika, patrona od chorób gardła. W tym dniu rozpoczynamy Parafialny Tydzień Modlitw za Chorych pod hasłem: Jezus lekarzem chorób ludzkości. Każdego dnia do niedzieli włącznie będziemy starali  się wejść do jednej z duchowych klinik, które zostały zbudowane na przestrzeni całej historii naszego Kościoła, aby obdarzyć miłością i pomocą cierpiącym. Msza św. jest bramą wprowadzającą nas do kliniki, gdzie w danym dniu odbędą się modlitwy. Z ofiar zbieranych w czasie Eucharystii zostanie ufundowana specjalna intencja mszalna za chorych polecanych w modlitwie przez zgromadzonych uczestników. W środę zaprasza nas duchowa klinika o nazwie Sakramentalia, gdzie dokonamy błogosławieństwa świec i jabłek. Skorzystamy również  z obrzędu liturgicznego z modlitwą o uzdrowienie z chorób gardła, wszelkich innych dolegliwości i różnego rodzaju niebezpieczeństw. W czwartek zawitamy do kliniki Najświętszego Sakramentu, w piątek Najświętszego Serca Pana Jezusa. Maryja, ordynator kliniki Niepokalanego Serca NMP, w pierwszą sobotę miesiąca oprowadzi nas po swojej klinice i zapozna z chorymi, którzy się tam leczą. W pierwszą niedzielę zatrzymamy się w przestrzeni kliniki zwanej jako Dzień Pana. Nasze modlitwy za chorych zakończymy we wspomnienie liturgiczne NMP z Lourdes w czwartek 11 lutego, kiedy obchodzimy Światowy Dzień Chorego.