PRZYGOTOWANIE DO MISJI ŚWIĘTYCH- PEREGRYNACJA OBRAZU ŚWIĘTEGO JÓZEFA!

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu pragniemy poinformować naszych parafian, że w tym roku przygotowujemy sie do misji świętych, które odbędą się, jeżeli Bóg pozwoli, w drugiej połowie września. Ojciec święty Franciszek ogłosił rok 2021 Rokiem św. Józefa. W liście apostolskim „Patris corde pisze: [Józef] … „uczył Jezusa chodzić, biorąc Go za rękę: był dla Niego, jak ojciec, który podnosi dziecko do policzka, pochyla się nad nim, aby go nakarmić” (por. Oz 11, 3-4). Proponujemy zatem naszym Parafianom Peregrynację św. Józefa w poświęconym obrazie, jako przygotowanie do misji świętych. Peregrynacja oznacza pielgrzymowanie, wędrówkę do jakiegoś uświęconego miejsca. Takim miejscem dla św. Józefa będzie nasz dom, gdzie pragnie się zatrzymać, pobyć z nami, pomodlić się, wyprosić u Boga potrzebne nam łaski i iść dalej, do domów naszych sąsiadów, bliskich, znajomych, parafian. W najbliższą niedzielę na Mszy św. w kościele i kaplicy o godz. 7.30 zostaną poświęcone cztery wizerunki św. Józefa Oblubieńca NMP i Opiekuna Kościoła. Wizerunki te zostaną przekazane czterem rodzinom od których rozpocznie się peregrynacja: Marek i Katarzyna Wacek, ul. Wiosenna 8, Marian i Wiesława Rymarowicz, nr 437, po stronie cmentarza i kaplicy; Krzysztof i Małgorzata Szczepek, ul. Boh. II Wojn. Światowej nr 30, Piotr i Magdalena Bąk, nr 448. Obraz przekazujemy do sąsiedniej rodziny o godz. 19.00 bądź umówionej godzinie z sąsiadami. Rodzina, która otrzyma obraz w niedzielę, w niedziele przekazuje go do następnej rodziny, zaś otrzymująca obraz w piątek przynosi do kościoła w niedzielę na Mszę św. o godz. 7.30, gdzie gromadzą się wszystkie rodziny, które przeżyły peregrynację św. Józefa w poświęconym obrazie, aby mu podziękować i przekazać obraz pierwszej rodzinie kolejnej siódemki. Gdyby rodzina nie mogła przyjąć obrazu wyznaczonym terminie prosimy, aby zamienić się z inną rodziną. Wraz z obrazem będzie przekazywany Modlitewnik i Księga Peregrynacji, która pozostanie w historii naszej parafii. Każda z rodzin ma do zapełnienia jedną stronę. Wpisujemy w niej numer domu,  nazwisko i imiona gospodarzy oraz domowników. Można zadeklarować chęć zaangażowania się w grupach parafialnych np. Róża Żywego Różańca, Akcja Katolicka, grupy młodzieżowe i inne działające w naszej parafii. Można przedstawić prośbę Bogu, przez wstawiennictwo św. Józefa, itp.