Renowacja misji parafialnych

Renowacja Misji Świętych: 23 – 26 lutego 2023 r.

Po 17 miesiącach od zakończenia misji świętej odbywa się odnowienie. Jest ono nawiązaniem do praktyki św. Pawła Apostoła, który co jakiś czas odwiedzał założone przez siebie wspólnoty, aby umocnić je w wierze. Wspominają o tym Dzieje Apostolskie: Po pewnym czasie powiedział Paweł do Barnaby: Wróćmy już i zobaczmy, jak się mają bracia we wszystkich miastach, w których głosiliśmy słowo Pańskie (Dz 15, 36). Przybywamy, mając to samo zadanie i tę samą intencję, aby przyjrzeć się owocom zasianego słowa. Jeśli misje, miały na celu przypomnienie o Dziedzictwie Wiary, i zakorzenienie w Kościele, tak odnowienie – czyli renowacja – misji pragnie dopomóc w chodzeniu drogami Prawdy razem z siostrami i braćmi. Doświadczamy trudu naszej drogi w Kościele. Wielu z nas czuje gorycz krzywdy, biedy, wyzysku, bezrobocia, choroby, samotności. Ponadto dochodzą jeszcze nasze słabości, grzechy, wady, złe przyzwyczajenia. To wywołuje często bezmiar cierpienia, lęku, bezradności. A przecież chrześcijanin to człowiek radości i nadziei. Czas powrócić do Boga! Czas uporządkować sprawy swojego sumienia. Czas umocnić swoją więź z Chrystusem. Dlatego potrzebny jest czas, który jest propozycją w biegu codziennych dni na wyciszenie, refleksję, pokutę i nawrócenie. Renowacja Misji Świętych odbędzie się w dn. 23 – 26 lutego 2023 r.  Prosimy parafian o modlitwę i zapraszamy do udziału!

Plan Renowacji Misji Świętych - 23 – 26 lutego 2023 r.

Od czwartku do soboty proponujemy dwa bloki poranny i wieczorny zawierające.

• Czas na adorację, modlitwę osobistą i spowiedź.
  • Eucharystię ze Słowem Bożym
  • i nabożeństwo lub inną formę zakończenia bloku.

Czwartek 23 lutego 2023 r.

Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię, kładę przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo, miłując Pana, Boga swego, słuchając Jego głosu, lgnąc do Niego;  Pwt 30, 19 – 20a;

Czy pragnę Bożego błogosławieństwa?

Spotkania pierwszego dnia:

wspólna modlitwa do Ducha Świętego o prowadzenie przez czas Renowacji Misji;

900­ i 1800­ – Msza Święta z kazaniem dla wszystkich;

– Zawierzenie czasu renowacji z modlitwą litanijną do Wszystkich Świętych,

wyrzeczeniem zła, wyznaniem wiary indywidualnym lub rodzinnym przyjściem
                  po błogosławieństwo

Piątek 24 lutego 2023 r.

Czyż nie jest raczej ten post, który wybieram: rozerwać kajdany zła, rozwiązać więzy niewoli, wypuścić wolno uciśnionych i wszelkie jarzmo połamać; dzielić swój chleb z głodnym, wprowadzić w dom biednych tułaczy, nagiego, którego ujrzysz, przyodziać i nie odwrócić się od współziomków. Iz 58, 6 – 7;

Stań się duchowo atrakcyjny.

Spotkania drugiego dnia:

wspólna modlitwa do Ducha Świętego;

900­  i 1800­  Msza św. z kazaniem dla wszystkich;

–  Droga Krzyżowa.

Sobota 25 lutego 2023 r

Twoi ludzie odbudują prastare zwaliska, wzniesiesz fundamenty pokoleń. I będą cię nazywać naprawiaczem wyłomów, odnowicielem uliczek – na zamieszkanie. Iz 58, 6 – 7;

Pójdź za Mną    Łk 5, 27b

Naucz mnie chodzić drogą Twojej prawdy.     Ps 86

Otwarte drzwi.

Spotkania trzeciego dnia:

wspólna modlitwa do Ducha Świętego;

900­  i 1800­  Msza św. z kazaniem dla wszystkich

–  Chcemy być Rodziną Maryi – zawierzenie przed obrazem Małej Rodziny Maryi.

Niedziela 10 kwietnia

Jeżeli bowiem przez przestępstwo jednego śmierć zakrólowała z powodu jego jednego,
to o ileż bardziej ci, którzy otrzymują obfitość łaski i daru sprawiedliwości,

królować będą w życiu z powodu Jednego – Jezusa Chrystusa.     Rz 5, 17

Kościół – dar dla nas.

Msza św. z kazaniem dla wszystkich

• Kościół Parafialny – 730, 1100, 1630;
  • Kaplica Św. Józefa – 930, 1500.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

• Kościół Parafialny – 1600