Tydzień Modlitw za Chorych

Wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali

Przed Parafialnym Tygodniem Modlitw za Chorych, który w tym roku odbędzie się w dniach od 2 do 8 lutego, kierujemy do Was zaproszenie do  codziennego spotkania podczas Mszy Świętej. Przyświeca nam hasło tygodnia modlitw, które ukazuje działanie uczniów Jezusa opisane przez Ewangelistę Marka: wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali Mk 6,1.

Każda Eucharystia jest ucztą, w której czerpiemy z dwóch stołów. Nasz Pan daje nam Siebie najpierw przy stole Słowa Bożego, a następnie przy stole ofiary: „bierzcie i jedzcie! bierzcie i pijcie!” - oto prawdziwy pokarm. W jednym momencie odkrywamy Dawcę i Dar. Nasze istnienie ma swoje źródło i ciągle jest karmione tym niezwykłym Pokarmem, do którego chcemy sięgnąć prosząc jednocześnie o uzdrowienie.

W tygodniu modlitw za chorych zapraszamy do codziennego spotkania na Uczcie Pana w obu naszych świątyniach i karmienia się Jego pokarmem. Nasz Bóg już teraz doznaje radości, bo Wielu będzie namaszczonych i uzdrowionych, a prawdziwy skarb znajdzie się w nas, Jego kruchych naczyniach.

Codziennie, podczas każdej Mszy Świętej, będzie składana taca, z której ufundujemy Mszę Świętą o uzdrowienie! Nasze modlitwy za chorych zakończymy we wspomnienie liturgiczne NMP z Lourdes w piątek 11 lutego, kiedy obchodzimy Światowy Dzień Chorego.