Wielkanocny Wieczernik w Przysietnicy

Wielkanocny Wieczernik w Przysietnicy, ze św. Janem Pawłem II, oczekuje na Ducha Świętego.

W okresie wielkanocnym, w każdy piątek na wieczornej Mszy świętej, zobaczymy Ducha Świętego w obrazach zawartych w encyklice Dominum et Vivificantem. Święty Jan Paweł II tłumaczy tytuł następująco: Ducha Świętego wyznaje Kościół jako „Pana i Ożywiciela”. W dzisiejszych czasach, kiedy modne stało się manifestowanie niewiary bądź wiary tylko z deklaracji, bez żadnych zobowiązań, zapraszamy do naszego Parafialnego Wieczernika wszystkich, aby doświadczyli, że Duch Święty ma moc ożywić to, co w nas i naszych wspólnotach obumarło. Wiara bez uczynków jest martwa, przekonuje św. Jakub (Jk 2, 26), dlatego Duch Św. przybywa, aby ożywić naszą wiarę. W każdy piątek, w czasie homilii, wydobędziemy jeden obraz z encykliki św. Jana Pawła II, ukazujący działanie Ducha Świętego i krótko go omówimy. Po Mszy św. będziemy się modlić, aby Duch Św. działał w nas i ożywiał wszystko, co obumarło. Pan Piotr, nasz organista, będzie animował śpiew, który pomaga w modlitwie, zaś wszystkich uczestników modlitwy prosimy, żeby gorliwie przyzywali Ducha Świętego, abyśmy zostali Nim napełnieni. Zapraszamy wszystkich, dzieci, młodzież, małżonków i ludzi starszych. Niech nasz parafialny Wieczernik stanie się świadkiem cudów, które wydarzyły się w tym pierwszym Wieczerniku, w Jerozolimie. Rozpoczniemy w najbliższy piątek od rekolekcji, na które zapraszamy do Willi oo. Jezuitów w Orzechówce w dn. 22-24 kwietnia. Rozpoczęcie ok. 19.30, zakończenie w niedzielę ok. 13.30. Można wziąć udział w całych rekolekcjach bądź wybranych punktach programu.  Później, w każdy piątek okresu wielkanocnego, będziemy spotykać się w kościele parafialnym. Serdecznie zapraszamy. Ks. Proboszcz.