Wtajemniczeni w Mistyczne Ciało Chrystusa

W maju dzieci klasy trzeciej przeżywają swoje pierwsze spotkanie z Jezusem Eucharystycznym. Towarzyszy temu zaangażowanie rodziców, ich skupione spojrzenie na swoje pociechy - chcą, aby ich dzieci dobrze zapamiętały "pierwszą miłość" do Jezusa przyjmowanego w komunii świętej. Eucharystia to "Wielka tajemnica Wiary", by w niej uczestniczyć potrzebujemy przygotowania, wtajemniczenia. Owo wtajemniczenie to proces, który swój początek ma w chrzcie świętym, a dopełnienie w sakramencie bierzmowania. Czy wtajemniczenie ma swój koniec? Czy Boga da się przeniknąć, zamknąć w całkowitym poznaniu? Tajemnica żywego Kościoła na ziemi to tylko przedsmak, z którego powinno wypływać wołanie: zobaczyć chcę niebo!

Zobacz więcej zdjęć