Uwaga! W tym momencie na stronie trwają prace techniczne. Przepraszam za utrudnienia.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

23.02.2020 r.

1.     Dziś rozpoczyna się tydzień Trzeźwości w Kościele. W bocznym ołtarzu (w kościele przy obrazie Jezusa Miłosiernego, w kaplicy św. Józefa) została wystawiona Księga Trzeźwości. Wszystkich zachęcamy do podjęcia abstynencji przynajmniej w okresie Wielkiego Postu i złożenia wpisu, jako świadectwa trzeźwości. Zachęcamy do postu i modlitwy za osoby uzależnione.

2.     Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do obchodów nadania Szkole Podstawowej nr 2 w Przysietnicy Patrona w osobie ks. Pawła Komborskiego. Pani Dyrektor, dzieciom, nauczycielom, rodzicom, pracownikom szkoły, samorządowcom, służbie liturgicznej, panu kościelnemu i organiście, wszystkim ludziom dobrej woli. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwości dla tego dzieła niech Bóg sowicie wynagrodzi.

3.     W tym tygodniu wypada Środa Popielcowa z obrzędem posypania głów popiołem. Msze św. w kościele o godz. 7.30 i 17.00; w kaplicy o godz. 9.30 i 17.00. W Mszach św. przedpołudniowych uczestniczą dzieci i młodzież naszych Szkół. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przygotowujemy się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 – go. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. W każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii Świętej przed wizerunkiem Ukrzyżowanego modlitwy Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu … można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W Środę Popielcową taca przeznaczona jest na Dom Miłosierdzia im. Św. Jana Pawła II.

4.     Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca: niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańcowych. W naszej wspólnocie będziemy gościć kleryka Dawida Chęcia z Brzozowa. Składka przeznaczona na WSD.

5.     W piątek pierwsza Droga Krzyżowa w kościele i w kaplicy o godz.17.00, a po niej Msza święta.

6.     W najbliższą niedzielę pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W kaplicy o godz.14.30, a w kościele o 16.00. Po nabożeństwach w kaplicy i kościele Msza święta. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W najbliższy piątek dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. otrzymają książeczki.

7.     W dniu 7 czerwca w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego. Parafianie pragnący wybrać się na to wydarzenie powinni zgłosić w parafii chęć nabycia kart wstępu do 15 marca.

8.     Do sprzątania proszeni są parafianie (…). Prosimy o zaopatrywanie się w prasę katolicką. Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie naszych świątyń. Informujemy Parafian, że Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii, w roku 2022 odbędzie się 8 maja w kościele i 16 maja w kaplicy.

9.    Serdecznie zapraszamy młodzież od VIII szkoły podstawowej do udziału w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przymyskiej w dniach 3-5 kwietnia 2020 roku w Błażowej. zapisy do piątku przyjmują Weronika Sobota oraz Jakub Szczepek.