XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

13.09.2020 r.
  1. Wczoraj Siostra Kamila, Joanna Szczepek złożyła wieczyste śluby zakonne w Zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej w Strachocinie. Siostrze Kamili życzymy obfitości Bożych łask na drodze życia zakonnego.
  2. Dziś kolejne nabożeństwo fatimskie: w homilii zostaną wyjaśnione główne idee nabożeństw fatimskich. Zaś po południu każda rodzina w czasie niedzielnego wypoczynku znajdzie czas, aby rozważyć jedną z części różańca.
  3. Jutro Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek liturgiczne wspomnienie NMP Bolesnej.
  4. W tym tygodniu wypadają Kwartalne Dni Modlitw za dzieci młodzież i wychowawców: w piątek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski.
  5. W piątek spotkanie modlitewne dla chętnych parafian z katechezą o trzeźwości. Możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej.
  6. Informujemy parafian, że 1 października br. ks. Abp Adam Szal udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży z klas pierwszych szkół średnich.
  7. W najbliższy wtorek Msza Święta, a po niej spotkanie dla rodziców młodzieży, która pragnie przyjąć Sakrament Bierzmowania w tym roku.
  8. Spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej w środę po wieczornej Mszy o godz. 18.30 w kaplicy.
  9. Metropolita Przemyski Abp Adam Szal zaprasza wiernych, kapłanów, siostry i braci zakonnych na coroczną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca, która odbędzie się w sobotę, 10 października br. W związku z obostrzeniami sanitarnymi Pielgrzymi udadzą się do wyznaczonych przez ks. Abpa Adama miejsc kultu znajdujących się na terenie archidiecezji, duchowo łącząc się z Sanktuarium Matki Bożej Jackowej w Przemyślu. Nasz dekanat został przydzielony do Sanktuarium w Starej Wsi. Na pielgrzymkę udajemy się we własnym zakresie, początek o godz. 9.30.
  10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Na ten tydzień prosimy parafian (…). Zachęcamy do zaopatrywania się w prasę katolicką.
  11. W poniedziałek 14.09. br. w godz. (14.00-18.00) w Biurze Sołtysa będzie pobierana opłata za wywóz nieczystości stałych.
  12. Ogłoszenia poza parafialne są wywieszone w gablotce przy kościele.