Ładowanie...

5 Niedziela Wielkiego Postu
26.03.2023 r.

  1. Dzisiaj Gorzkie Żale w kaplicy o godz.14.30, w kościele o godz. 16.00, a po nich Msza święta oraz spotkanie w ramach katechez przedmałżeńskich. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli krzyże pozostają zasłonięte aż do liturgii Wielkiego Piątku. Dziś zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu,  przygotowanie wystroju Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Od poniedziałku Msze św. popołudniowe o godz. 18.00.
  2. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa, zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
  3. W najbliższy czwartek i piątek Dzieci i Młodzież Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przysietnicy będą przeżywać swoje rekolekcje szkolne. Otaczamy ich naszą modlitwą.
  4. W piątek kościele i kaplicy o godz. 18.00 wyjątkowo najpierw będzie Msza św., a potem Droga Krzyżowa. Po Drodze Krzyżowej w kościele katecheza przedmałżeńska.
  5. W piątek o godz. 19.30 będzie organizowana w naszej parafii Przysietnicka Ekstremalna Droga Krzyżowa. Trasa to ok. 9 km: wyruszamy z kościoła w kierunku krzyża na Wielkim Dziale nad Jaskiem, następnie udamy się do kaplicy, z kaplicy na górę Trzech Krzyży i z powrotem do kościoła. Szczegóły trasy w dodatku do gazetki. Wszyscy chętni idą na własną odpowiedzialność. Dzieci tylko pod opieką osoby dorosłej. Pójdziemy w małych grupach do 15 osób. Więcej informacji u ks. Bartłomieja. Rozważania: w aplikacji Modlitwa w drodze (w dodatku> modlitewnik> okresy liturgiczne > Wielki Post > Droga Krzyżowa > Edk > 2018). Rozważania audio można wcześniej pobrać.
  6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, w kościele o godz. 6.30 nabożeństwo pierwszosobotnie. W Starej Wsi Męski Różanie. Szczegóły na plakatach.
  7. W sobotę spowiedź wielkopostna od 10.00 do 12.00, po południu od 14.30 do 17.30, z przerwą 16.00 do 16.30.
  8. W kaplicy nie ma już miejsca w kalendarzu z intencjami na ten rok.
  9. W dniach od 30.03 do 1.04 organizowane są w Miejscu Piastowym coroczne rekolekcje dla nauczycieli i pracowników administracji. Szczegóły na plakacie.
  10. Burmistrz Brzozowa zaprasza mieszkańców gminy na spotkanie Święconki w Gminie Brzozów 2023. Szczegóły w gazetce i ulotkach.