I NIEDZIELA ADWENTU
28.11.2021 r.

1.      Dziś pierwsza niedziela Adwentu. W czasie Mszy św. w kościele i kaplicy dokonamy błogosławieństwa opłatków. Staropolska tradycja widzi w opłatku symbol przebaczenia, pojednania, świętości oraz okazywania sobie nawzajem dobroci i miłości. Taką modlitwę rozpoczynany w naszej parafialnej świątyni. W związku z pandemią opłatki zabieramy w zakrystii, można zabrać dla osób starszych mieszkających w sąsiedztwie.

2.      Za tydzień w naszej parafii niedziela adoracyjna ze zmianą tajemnic różańcowych. Składka mszalna przeznaczona na WSD w Przemyślu, zbiórka do puszek na pomoc Kościołom na Wschodzie.

3.      W grudniu składamy w kopertach ofiary na służbę kościelną po 50 zł. od rodziny. Ofiarę można złożyć bezpośrednio biorąc opłatki.

4.      Od jutra rozpoczynamy w naszej parafii Msze św. roratnie o godz. 6.30 w kościele parafialnym i w kaplicy. Zapraszamy do licznego uczestnictwa dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci  w pierwszy dzień otrzymają książeczki, a w następne dni naklejki. Prosimy, aby przychodziły na roraty z lampionami.

5.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w kaplicy w czwartek od godz. 16.00., w kościele w piątek od godz. 16.00. W pierwszy piątek miesiąca całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym.

6.      Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek od godz. 8.00.

7.      W sobotę o godz. 6.00 w kościele nabożeństwo pierwszosobotnie.

8.      Do sprzątania kościoła proszeni są parafianie z domów (…).W okresie Adwentu nie przystraja się ołtarza kwiatami, dlatego ofiary, które składają grupy sprzątające kościół zostaną przeznaczone na zakup kwiatów na święta. Można nabyć Świece Caritas. Ofiary składamy do skarbonki: Pomoc potrzebującym. Prosimy o zaopatrywanie się w prasę katolicką.

9.      W sobotę o godz. 14.00 w kościele parafialnym odbędzie się Oazowy Dzień Wspólnoty rejonu brzozowskiego. Zapraszamy wszystkich Oazowiczów.