Ładowanie...

I NIEDZIELA ADWENTU
27.11.2022 r.

1. Dziś pierwsza niedziela Adwentu. W czasie Mszy św. w kościele i kaplicy dokonamy błogosławieństwa opłatków. Staropolska tradycja widzi w opłatku symbol przebaczenia, pojednania, świętości oraz okazywania sobie nawzajem dobroci i miłości. Taką modlitwę rozpoczynany w naszej parafialnej świątyni. Opłatki zabieramy w zakrystii, można zabrać dla osób starszych mieszkających w sąsiedztwie. 

Za tydzień w naszej parafii zmiana tajemnic różańcowych. Składka mszalna przeznaczona na WSD w Przemyślu, zbiórka do puszek na pomoc Kościołom na Wschodzie. 

W grudniu składamy w kopertach ofiary na służbę kościelną po 60 zł. od rodziny. Ofiarę można złożyć bezpośrednio biorąc opłatki.

Od jutra rozpoczynamy w naszej parafii Msze św. roratnie o godz. 6.30 w kościele parafialnym i w kaplicy. Zapraszamy do licznego uczestnictwa dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci  otrzymają obrazki, prosimy, aby przychodziły na roraty z lampionami. 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w kaplicy w czwartek od godz. 16.00., w kościele w piątek od godz. 16.00. W pierwszy piątek miesiąca całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym. W sobotę o godz. 6.00 nabożeństwo pierwszosobotnie.

Do sprzątania kościoła proszeni są parafianie z domów (…).W okresie Adwentu nie przystraja się ołtarza kwiatami, dlatego ofiary, które składają grupy sprzątające kościół zostaną przeznaczone na zakup kwiatów na święta. Można nabyć Świece Caritas. Ofiary składamy do skarbonki: Pomoc potrzebującym. Prosimy o zaopatrywanie się w prasę katolicką. 

W naszej świątyni znajdują się świece wigilijne „Caritas”. Ofiara na dzieła caritas, to wieloraka pomoc potrzebującym. Kwota świecy, którą zapalimy przy stole rodzinnym niech nie będzie mniejsza niż 10 złotych.

Zachęcamy naszych Parafian, którzy kochają Kościół, do uczestnictwa w drugiej sesji rekolekcji o Dobrym Pasterzy, która będzie miała miejsce w sobotę i niedzielę 10-11 grudnia 2022 r. Miejsce spotkań kościół parafialny. Plan w gablotce i na stronie parafialnej.