Ładowanie...

Uroczystość Trójcy Świętej
04.06.2023 r.

  1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii św. Wielkanocnej.
  2. We wtorek po Mszy Św.  spotkanie grupy modlącej się o trzeźwość, w środę Akcji katolickiej. Zapraszamy chętnych.
  3. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. W tym roku procesja wyruszy z kościoła parafialnego do kaplicy. Porządek Mszy świętych: w kościele o godz. 7.30 i 9.00. a po niej procesja eucharystyczna, w kaplicy o godz. 7.30 i po zakończeniu procesji. Mszy św. popołudniowych nie będzie. Do uczestnictwa w procesji zapraszamy wszystkich parafian. W tym roku o przygotowanie ołtarzy prosimy Rodziny z kolejnych numerów domów: ołtarz pierwszy (przy Zespole Szkół nr 1): numery 891, ul. Boh. II Wojny Św., ul. Wiosenna oraz nr od 1-40; ołtarz drugi (przy budynku Koła Gospodyń): numery 41-90; ołtarz trzeci (przy budynku Straży Pożarnej): numery 91-140; ołtarz czwarty (w pobliżu kaplicy): numery 141-190. Prosimy, aby przygotowanie ołtarzy potraktować jako świadectwo naszej wiary i miłości do Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy Parafian, aby zadbali o wykoszenie trawy przy drodze, a także o wystrojenie domów obrazami religijnymi wzdłuż trasy procesji. Zapraszamy Strażaków, nowopowstałą w naszej parafii Orkiestrę Dętą, do ubogacenia procesji od strony muzycznej, dziewczynki do sypania kwiatów oraz młodzież do niesienia figur i obrazów, chętnych o zaangażowanie się w prace wokół wspomnianej uroczystości. W oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne będą po wieczornych Mszach świętych. W niedzielę w kościele procesja po Sumie, a w kaplicy po Mszy św. o godz. 9.30.
  4. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na koncert Jednego Serca i Jednego Ducha do Rzeszowa. Wyjazd w Boże Ciało o godz. 16.00 - koszt: 20 zł. Zapisy u ks. Bartłomieja.
  5. W piątek na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje lub inny cel duszpastersko-charytatywny.
  6. Szkoła Muzyczna I stopnia w Dydni ogłasza zapisy na 1 rok szkolny. Szczegóły w gazetce.