XXVI Niedziela Zwykła
25.09.2022 r.

1. W najbliższą sobotę odbędzie się w naszej parafii Pielgrzymka Róż Żywego Różańca Archidiecezji Przemyskiej. Początek o godz. 9.30, zakończenie ok. godz. 14.00. Jest to historyczne wydarzenie dla naszej parafii, dlatego zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w Pielgrzymce. Prosimy także o zachęcanie bliskich i znajomych z innych parafii.
  2. Dziękujemy Panom: Burmistrzowi i Staroście, Policji i Władzom Samorządowym za ogromne wsparcie w organizacji i pomoc. Dziękujemy naszym parafianom: Panu Władysławowi – naszemu kościelnemu, Panu Sołtysowi, Panu Markowi Wackowi i innym organizatorom, a także dużej liczbie naszych parafian za bezinteresowne prace i pomoc materialną.
  3. Chociaż większość prac została już wykonana, to jednak sporo jeszcze przed nami. Policja będzie kierować autokary na parkingi – głównie w Brzozowie. Nasi Strażacy zajmą się rozmieszczeniem aut osobowych na parkingach, które zostały przygotowane w pobliżu kościoła. Właścicieli posesji w pobliżu kościoła prosimy o przyjęcie aut, wystawiając na ogrodzeniu widoczną literkę P oraz ilość miejsc dla samochodów. Naszych Parafian prosimy, aby nie przyjeżdżali autami bądź zaparkowali u znajomych, by przynajmniej część drogi przebiegała w duchu pielgrzymim. Pielęgniarki z naszej parafii, które będą uczestniczyć w pielgrzymce, prosimy o przybycie w stroju, by ewentualnie udzielić pomocy Pielgrzymom. Przy placu będzie karetka i strażackie zespoły sanitarne. Nasze gospodynie domowe prosimy o pomoc dla KGW, które wzięło na siebie cały ciężar kulinarny.
  4. Dziś zbiórka do puszek na pokrycie kosztów związanych z Pielgrzymką.
  5. Od soboty rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do licznego udziału w nich oraz do tworzenia nowych Róż Różańcowych. Przypominamy, że za pobożne rozważanie 5 tajemnic różańca w kościele można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (wyzbycie się przywiązania do grzechu, spowiedź i Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św.). Od tego dnia w naszej parafii będzie przebywać Złota Róża, jako widzialny znak parafii, która przewodzi wszystkim  czcicielom MB Różańcowej.
  6. W związku z Pielgrzymką sobotnie nabożeństwo różańcowe odbędzie się w godzinach porannych. W kościele o godz. 6.30 nabożeństwo ku czci NSNMP, a w kaplicy po Mszy Świętej o godz. 7.00.
  7. Zachęcamy do spowiedzi przed pielgrzymką. W kaplicy w czwartek od godz. 17.00, w kościele w piątek od godz. 17.00.
  8. Do sprzątania kościoła prosimy Parafian (…). Zachęcamy do zaopatrywania się w prasę katolicką.
  9. Zbiórka wszystkich ministrantów odbędzie się we środę w kościele parafialnym, po Mszy świętej wieczornej.