strona parafii- gora
Rekolekcje "OJCOSTWO DUCHOWE" Drukuj
wtorek, 03 października 2017 19:21

Pasterze naszego Kościoła w nowym roku duszpasterskim 2017/18 zapraszają nas w duchową przestrzeń, gdzie możemy się przekonać, że jesteśmy napełnieni Duchem Świętym. Miejscem tym jest nasz parafialny Wieczernik, który każdego dnia gromadzi na modlitwie wspólnotę Kościoła, aby razem z Maryją i uczniami Jezusa oczekiwać na napełnienie Duchem Świętym (zob. Dz 2, 1-4). Jest nim również głębia naszej duszy, owe najświętsze miejsce, gdzie zamieszkuje Duch Święty razem z Ojcem i Synem (zob. 1 Kor 3, 16-17; 6, 19-20). Duch Święty wypełnia nas, obdarza charyzmatami, które są jakby narzędziami niezbędnymi do budowania Królestwa Bożego w naszym wnętrzu i na zewnątrz. Współpracując z Duchem Świętym, stajemy się posiadaczami owocu Ducha (Ga 5, 22-23). Ów owoc odzwierciedla się w twarzy człowieka znającego jego smak. Jedna z takich twarzy należy do ojca duchowego, charyzmatyka napełnionego Duchem Świętym (uduchowionego), nosiciela Ducha Świętego. Jest nim mężczyzna bądź kobieta (abba, amma), osoba świecka, zakonna lub duchowna, przez którą promieniuje Ojcostwo Boga. Kiedy rodzice proszą Kościół  o udzielenie chrztu św. ich dziecku kapłan wypowiada następujące słowa: Prosząc o chrzest dla waszego dziecka, przyjmujecie na siebie obowiązek wychowania go w wierze, aby zachowując Boże przykazania, miłowało Boga i bliźniego, jak nas nauczył Jezus Chrystus. Czy jesteście świadomi tego obowiązku? Ów obowiązek wychowania dzieci w wierze realizuje się w przestrzeni ojcostwa duchowego.

Zapraszamy Wspólnoty katolickie „Ludzie Zboisk”, Róże Żywego Różańca, Przyjaciół Ducha Świętego do odkrywania twarzy ojca duchowego na podstawie dzieła Ewagriusza z Pontu O mistrzach i uczniach. Abba Ewagriusz sportretował w swoim dziele kilkanaście odsłon takiej twarzy, które zamierzamy w ciągu tego roku sobie przybliżyć. Wszystkich zapraszamy do udziału w rekolekcjach, które odbędą się  willi oo. Jezuitów w Orzechówce w czterech sesjach:

  • 20-22 X 2017 r. Rozpoczęcie w piątek 20.10.2017 r. o godz. 20.00, a zakończenie w niedzielę 22.10.2017 r. ok. godz. 15.00. Zapisy do 18.10.2017 r. na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ;
  • 01-03 XII 2017 r.;
  • 06-08 IV 2018 r.;
  • 08-10 VI 2018 r.

Rekolekcje wakacyjne będą miały miejsce od 24 lipca 2018 r. do 29 lipca 2018 r.

Zapraszamy!